[breadcrumb]

مقالات آموزش XML | مجموعه مقالات XML

در صفحه‌ی مجموعه مقالات آموزشی XML قصد داریم تا هر آنچه را که مربوط به برنامه نویسی و آموزش XML است را با زبانی ساده و آسان در قالب مجموعه مقالات ایکس ام ال که در سطح های مختلف تخصصی و عمومی وجود دارد را در اختیار علاقه مندان دنیای برنامه نویسی مخصوصاً برنامه نویسان XML قرار دهیم. تا دیگر نیازی نباشد برای مطالعه مقالات ایکس ام ال (XML) و اطلاعات جدید در حوزه برنامه نویسی ایکس ام ال به جستجوی منابع مختلف بپردازید و تنها با نشان کردن این صفحه (BookMark) در مرورگر دسکتاپ و یا با اضافه کردن به صفحه نمایش (Add to Home Screen) در گوشی موبایل خودتان، می‌توانید در سریع ترین زمان ممکن مقالات جدید این زبان برنامه نویسی را مطالعه کنید و همیشه آپدیت باشید.

ایکون صفحه مقالات آموزش xml
ایکون صفحه مقالات آموزش xml
ایکون مقالات

مجموعه مقالات آموزش برنامه نویسی XML

XML چیست؟

XML برگرفته شده از کلمات Extensible Markup Language است که یک Markup Language مانند HTML محسوب می‌شود. tag (برچسب) های XML از قبل تعریف شده نیستند، شما خودتان باید آن‌ها را تعریف کنید. XML از یک (Document Type Definition(DTD برای شرح اطلاعات استفاده می‌کند.

کاربرد XML در برنامه نویسی

XML اطلاعات را بدون قالب‌بندی خاصی در خود ذخیره می‌کند. همین موضوع باعث می‌شود در هر سیستمی قابل حمل باشد و برای نمایش آن نیاز به سخت‌افزار یا نرم‌افزار خاصی نباشد. این انعطاف باعث شده در برنامه‌نویسی وب و موبایل مورد استفاده قرار بگیرد.

آموزش های برنامه نویسی XML

پلتفرم آموزشی مداد سبز مجموعه ای از  آموزش برنامه نویسی را  همراه آموزش xml توسط مدرسین متخصص و مجرب را در اختیار دارد که شما می‌توانید با مراجعه به صفحات هر کدام از طریق لینک های زیر آموزش مد نظر و مناسب خود را تهیه کنید.

 

دانلود مقالات ایکس ام ال (XML)

شما می‌توانید در آخر هر کدام از مقالات از طریق فایل دانلود مقالات ایکس ام ال pdf مقاله مورد نظر را دانلود کرده و در اختیار داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید