آموزش آسان و سریع برنامه نویسی📺

با مداد سبز ، تمام آموزش ها را به صورت تخصصی یاد بگیرید!!!

چرا آموزش‌ برنامه نویسی ضروری است؟​

برنامه نویسی یکی از بروزترین علم‌ها است. بدون آموزش برنامه نویسی پیشرفت در بسیاری از حوزه‌ها غیر ممکن است. مجموعه آموزشی مداد سبز دارای تمام مجموعه آموزش های برنامه نویسی می‌باشد که منبع فوق‌العاده‌ای برای یادگیری زبان برنامه نویسی است که میتوانید نهایت استفاده را با قیمت به صرفه پکیج آموزش برنامه نویسی را یاد بگیرید.

تاریخچه برنامه نویسی​

برنامه نویسی شاید به نظر نوپا و کم قدمت بیاید، اما این چنین نیست. اگر تاریخچه برنامه نویسی را از اولین باری که کانسپت برنامه دادن به ماشین در نظر بگیریم، در این صورت برنامه نویسی بیشتر از یک قرن قدمت دارد. آموزش برنامه نویسی بسیار دیرتر از پیدایش آن شروع شد و در ابتدا فقط افراد خاصی می‌توانستند این کار را انجام دهند. تاریخچه برنامه نویسی را در چند بخش بررسی می‌کنیم.

کاربرد برنامه نویسی

برنامه نویسی فراتر از این است که تنها در یک حوزه خاص کاربرد داشته باشد، این سال‌ها برنامه نویسی تبدیل به علمی شده که همه افراد در هر حوزه و رشته‌ای برای ارتقای کیفیت کار خود، نیاز به یادگیری آن دارند. یادگیری برنامه نویسی بسیار مهم و حیاتی شده زیرا در عصر تکنولوژی همه رشته‌ها وابسته به علم کامپیوتر و برنامه نویسی می‌باشد. آموزش برنامه نویسی programming در اکثر رشته‌های دانشگاهی در خارج وجود دارد و هر دانشجو مرتبط با رشته خود باید آموزش programming ببیند تا بتواند در پروژه‌های خود از این علم استفاده کند. programming در همه حوزه‌های متفاوتی کاربرد دارد که به کاربرد آن در مهم‌ترین حوزه‌ها اشاره می‌کنیم.

1- برنامه نویسی در حوزه سلامت و پزشکی

برنامه نویسی در حوزه سلامت نیز در این سال‌ها بسیار کاربردی شده است. همه دستگاه‌های پزشکی و بیمارستانی به نوعی نیاز به برنامه نویسی سخت‌افزار دارند و علاوه بر آن امروز پزشکی از راه دور بسیار گسترش پیدا کرده که در آن برنامه نویسان با سخت اپلیکیشن‌هایی علائم حیاتی و موارد پزشکی دیگر هر فرد را چک می‌کنند و در صورت بروز مشکل سریعاً این اطلاعات را به همراه لوکیشن فرد برای بیمارستان ارسال می‌کنند. ساعت‌های هوشمند این قابلیت را دارند. نرم‌افزارهای توانبخشی و فیزیوتراپی نیز مثال دیگری از کاربردهای بسیار گسترده برنامه نویسی در حوزه پزشکی است. همچنین برای تحلیل سیگنال‌های حیاتی و حذف نویزهای آن‌ها از زبان برنامه نویسی متلب استفاده می‌شود.

2- برنامه نویسی در حوزه مهندسی

در حوزه مهندسی برنامه نویسی یکی از مهم‌ترین علوم می‌باشد. همه مهندسانی که می‌خواهد در زمینه کاری خود، پیشرفت کنند، نیاز به یاد داشته زبان برنامه نویسی هستند. در حوزه مهندسی برای تحلیل سازه‌های مختلف، محاسبه مقاومت سازه و بسیاری از موارد دیگر لازم است که افراد به برنامه نویسی تسلط کافی داشته باشند. محاسبات سخت و طولانی که در حوزه مهندسی سال‌ها یکی از مشکلات این عرصه بود، امروزه از طریق برنامه نویسی بسیار آسان‌تر از قبل شده است.

3- برنامه نویسی در حوزه موبایل

ساخت اپلیکیشن‌های کاربردی اندروید، این سال‌ها یکی از راه‌های رسیدن به درآمدهای قابل توجه بوده است. کاربران موبایل روز به روز در حال افزایش هستند و این موضوع باعث شده که بازتر بسیار بزرگی داشته باشند. انتشار برنامه‌های موبایل کاربردی به صورت پولی و فروش این برنامه‌ها به کاربران یکی از اصلی‌ترین روش‌های درآمد از برنامه نویسی در حوزه موبایل است. البته این تنها راه درآمد نیست و با انتظار رایگان برنامه در گوگل پلی و تبلیغات درون برنامه‌ای نیز می‌توان درآمد بسیار زیادی از برنامه نویسی به دست‌آورد.

4- برنامه نویسی در حوزه اینترنت و وب سایت

این روزها همه کسی کارها به دنبال راه‌اندازی فروش از طریق سایت و ساخت سایتی برای کسب و کار خود هستند، زیرا از این طریق هم درآمد بیشتری کسب می‌کنند و هم بازاریابی می‌کنند. با آموزش برنامه نویسی طراحی وب شما می‌توانید تبدیل به یک برنامه نویس سایت شوید. برنامه نویسان سایت درآمد بسیار زیادی دارند. همه بخش‌های مرتبط به اینترنت از طراحی سایت گرفته تا دیزاین سایت، وردپرس و سایر موارد نیاز به علم برنامه نویسی دارد.

5- برنامه نویسی در حوزه تریدینگ و بازار سرمایه

همه تریدرهای حرفه‌ای با اهمیت برنامه نویسی در حوزه خود آشنا هستند. برای فیلتر نویسی در حوزه ترید به علم برنامه نویسی نیاز دارید. همچنین بازار رمزارزها چند سالی است که بسیار داغ شده و افراد زیادی به این حوزه علاقه‌مند شده‌اند. برنامه نویسی کریپتو کارنسی یکی دیگر از کاربردهای برنامه نویسی در حوزه تریدینگ است.

6- برنامه نویسی در حوزه ویندوز و سیستم‌عامل‌ها

برای طراحی سیستم‌عامل‌های مختلف و یا گسترش و رفع اشکال‌های آن‌ها نیاز به علم برنامه نویسی است. افراد فعال در این حوزه می‌توانند به رفع باگ‌های ویندوز یا سیستم‌عامل‌ها کمک کنند و یا آن‌ها را گسترش دهند تا عملکرد بهینه و سریع ترس داشته باشند.

انواع زبان‌های برنامه نویسی​

زبان‌های برنامه نویسی تنوع بسیاری دارند و هر کدام در حوزه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما می‌توانید به صورت کلی راجب  همه زبان‌های برنامه نویسی مطالعه کرده و سپس مجموعه آموزش برنامه نویسی مورد نظر را تهیه کنید.

زبان برنامه نویسی پایتون

یکی از معروف‌ترین زبان‌های برنامه نویسی در حال حاضر زبان پایتون است. این زبان به خاطر داشتن قابلیت‌های بسیار زیاد، جایگاه ویژه‌ای بین زبان‌های برنامه نویسی پیدا کرده است و اهمیت زیادی برای آن قائل هستند. ویژگی مهم زبان برنامه نویسی پایتون این است که در زمینه ماشین لرنینگ نیز می‌توان از آن بهره برد و از آن جایی که دنیا به سمت ماشین لرنینگ حرکت می‌کند این ویژگی بسیار حائز اهمیت است.

زبان برنامه نویسی پایتون از زبان‌های سطح بالا به حساب می‌آید. این زبان به زبان انسان‌ها نزدیک‌تر است و به همین دلیل یادگیری آن کمی آسان‌تر می‌شود. این زبان برنامه نویسی شی گرا است. آموزش برنامه نویسی مداد سبز یکی از پایگاه‌هایی است که می‌توانید برای یادگیری پایتون به آن مراجعه کنید.

زبان برنامه نویسی c++

از دیگر زبان‌هایی که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است، زبان سی پلاس پلاس است. این زبان به دلیل نزدیک بودن ساختار آن به زبان انگلیسی یکی از بهترین زبان‌ها برای شروع و یادگیری برنامه نویسی می‌باشد. قابلیت شی گرایی این زبان نیز وجود دارد. برای یادگرفتن این زبان هم مداد سبز که دارای تخصص آموزش برنامه نویسی است، منبع بسیار خوبی می‌باشد.

زبان نشانه گذاری HTML

یکی دیگر از زبان‌های برنامه نویسی که بازارکار بسیار خوبی نیز دارند؛ برنامه نویسی سایت است. این نوع برنامه نویسی کمی با دیگر زبان‌ها متفاوت است و به اندازه دیگر زبان‌ها الگوریتم محور نیست. معمولاً این زبان تعداد خطوط بسیار زیادی دارد و نوشتن آن نیاز به زمان دارد. یکی از زبان‌هایی که در حال حاضر بیشترین شغل برای آن وجود دارد، همین برنامه نویسی HTML است. با دانلود آموزش برنامه نویسی HTML این زبان می‌توانید شروع به یادگیری آن کنید. 

زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک

این زبان برنامه نویسی یکی از زبان‌های با سابقه می‌باشد. برای نوشتن نرم‌افزارهای حسابداری از این زبان برنامه نویسی استفاده می‌کنند. همچنین از این زبان برای برنامه نویسی نرم‌افزارهای مایکروسافت استفاده می‌شود. برنامه نویسی اکسل یکی از اصلی‌ترین کاربردهای این زبان برنامه نویسی می‌باشد. دانلود فیلم آموزش برنامه نویسی یکی از راه‌ها برای آموزش این زبان است.

زبان برنامه نویسی متلب

یکی از گسترده‌ترین و مهم‌ترین زبان‌های برنامه نویسی زبان متلب است. همه افراد دارای تحصیلات عالیه نام این زبان برنامه نویسی را شنیده‌اند. آموزش برنامه نویسی این زبان یکی از پرطرفدارترین آموزش‌های زبان برنامه نویسی است. زبان متلب برای همه رشته‌های دانشگاهی کاربرد دارد. هوافضا، ریاضیات محض، مهندسی پزشکی، مکانیک و سایر رشته‌های دیگر همه برای انجام محاسبات تخصصی رشته خود نیاز به یادگیری زبان برنامه نویسی متلب می‌باشند.

زبان برنامه نویسی جاوا

یکی دیگر از زبان‌های رایج در دنیا برنامه نویسی زبان جاوا است. این زبان همیشه یکی از گزینه‌ها برای شروع یادگیری برنامه نویسی بوده است و همچنین برنامه‌نویسانی که به چند زبان برنامه نویسی مسلط هستند، نیز معمولاً این زبان را یاد دارند. برای ساخت اپلیکیشن‌های اندرویدی یکی از بهترین زبان‌ها، زبان جاوا می‌باشد. برنامه‌نویسان جاوا درآمد قابل توجهی دارد و همچنین بازار کار خوبی نیز برای این زبان برنامه نویسی مهیا است.

زبان برنامه نویسی سی شارپ

از دیگر زبان‌های برنامه نویسی که آینده‌دار و معروف است، زبان سی شارپ است. این زبان را شرکت مایکروسافت ارائه کرده است. زبان سی شارپ از زبان‌های سطح بالا محسوب می­شود که از چارچوب دات نت پشتیبانی می‌کند. این زبان شی گرا است و دارای استاندارد ISO است. این زبان نیز به خاطر پشتیبانی از چارچوب دات نت بسیار کاربردی است و در بسیاری از شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آموزش برنامه نویسی با مداد سبز چه ویژگی هایی دارد؟​

مداد سبز، یک آموزشگاه تخصصی است که در زمینه علم برنامه نویسی، می‌تواند به شما کمک شایانی کند. در این مؤسسه، فیلم آموزش برنامه نویسی مختص به هر زبانی وجود دارد. یکی از مهم‌ترین زبان‌های برنامه نویسی، پایتون است که مداد سبز، محصول متفاوتی را در این زبان، ارائه می‌دهد. در این مجموعه، مدرسین به صورت خاصی تدریس می‌کنند و ویژگی‌ها خاصی دارند. ویژگی‌هایی در محصولات مداد سبز، وجود دارند که متمایز با دیگر پلتفرم‌های آموزشی است. در ادامه همراه ما باشید تا تمامی این ویژگی‌ها را برایتان باز گو کنیم.

چرا برای آموزش برنامه نویسی اساتید مداد سبز را انتخاب کنیم؟​

در مداد سبز، مدرسین توانایی کنترل دوره‌های برنامه نویسی را دارند و پاسخگوی نیازهای تمام محصلین برنامه نویسی هستند. در مداد سبز، کسانی که دوره برنامه نویسی را خریداری کرده‌اند، می‌توانند با مدرسین در ارتباط باشند. استادان درس برنامه نویسی در مداد سبز، از دانش‌آموز خود شناخت بسیار خوبی پیدا می‌کنند و می‌توانند مطابق با خواسته‌ها و تفکرات او به محصل کمک کنند. دوره‌های مداد سبز، به صورت پروژه محور است. مدرسین آموزش کد نویسی مداد سبز، سعی می‌کنند با سرفصل‌های پروژه محور، هنرجوی خود را کم کم روانه بازار کار کنند.

شرایط دوره های آموزش برنامه نویسی مداد سبز چیست؟​

همان‌طور که گفته شد، شما پس از خرید پکیج آموزش برنامه نویسی، می‌توانید با استاد مربوطه ارتباط برقرار کنید. اساتید در مداد سبز، سعی می‌کنند به هنرجو خود انگیزه دهند تا او باقدرت به سمت یادگیری برنامه نویسی پیش رود. در مداد سبز، مدرسین در طول دوره برنامه نویسی، فرصت‌های شغلی واقعی را به هنرجو معرفی می‌کنند و هنرجو را مجاب می‌کنند که برنامه نویسی را هرچه بهتر، فرا بگیرد. زمانی که شما به حدی از مهارت در برنامه نویسی برسید که بتوانید، پروژه‌ای را انجام دهید. استاد شما شغل‌های مختلف را به شما معرفی می‌کند تا در آنجا کار کنید.

رویکرد یادگیری در مداد سبز چگونه است؟

شما پس از دانلود فیلم آموزشی مداد سبز و ارتباط با مدرسین مداد سبز، واقعیت‌های برنامه نویسی را خواهید شناخت. در واقع مدرسینی که در مداد سبز فعالیت می‌کنند، سعی می‌کنند واقع‌گرایانه به مسائل فکر کنند. اساتید دروس برنامه نویسی در مداد سبز رویاهای واهی در ذهن هنرجو، نمی‌پرورانند. در واقع از سختی‌های پیش رو برنامه نویسی به او می‌گویند و از او می‌خواهند که برای موفقیت تلاش بسیاری انجام دهد. مدرسینی که در مداد سبز، آموزش برنامه نویسی تصویری را ارائه داده‌اند، در این آموزش‌ها هر آنچه که نیاز است را توضیح داده‌اند.

در این آموزش‌ها، مدرسین هر آنچه قرار است توضیح بدهند را نیز مشخص کرده‌اند. شما می‌توانید، قبل از خرید پکیج‌ها را مشاهده کنید و سرفصل‌های آن‌ها را ببینید. مطمئناً در این پکیج هر سر فصلی را که بخواهید، مدرسین مداد سبز توضیح داده‌اند. خرید آموزش برنامه نویسی تصویری مداد سبز فرصت بسیار خوبی برای یادگیری زبان‌های برنامه نویسی است.

بازار برنامه نویسی چگونه است؟

یکی از مهم‌ترین مسائل برای ورود به یک رشته یا یادگیری یک مهارت، بازار آن رشته است. برنامه نویسی، یک مهارت خاص و بروز است که هرساله پیشرفت می‌کند و مطمئناً هیچ وقت بازار آن کساد نمی‌شود. بیایید با خود رو راست باشیم، در واقع در هر رشته‌ای اگر مهارت خاصی داشته باشید، مطمئناً برای شما بازار کار خوب و مناسبی وجود خواهد داشت. در برنامه نویسی و تخصص‌هایی همچون it، برای کسب در آمد متوسط، شما نیاز به مهارت خیلی بالایی ندارد. در جهان حال حاضر، برنامه‌نویسان، پول‌دارترین افراد جامعه هستند. کسی که برنامه نویسی را به خوبی یادگرفته باشد کدها را به خوبی فرا گرفته باشد، مطمئناً در آمد بسیار بالایی در آینده خواهد داشت.

کسی که مهارت برنامه نویسی بالایی داشته باشد، می‌تواند مشکلات جامعه را حل کند. حل کردن مشکلات جامعه و همچنین خدمت رسانی به جامعه، پول دردآورترین شغل زندگی است. بازار برنامه نویسی، حد و مرز خاصی ندارد و شما می‌توانید هرچقدر که بخواهید از دل آن پول بدست آورید. در بازار کار برنامه نویسی، فرصت شغلی‌های فراوانی وجود دارد و افراد می‌توانند درخواست کار و رزومه خود را به مکان‌های فراوانی بفرستند. بازار کار برنامه نویسی، هم به صورت حضوری و هم به صورت مجازی وجود دارد. هرچه زودتر با دیدن آموزش برنامه نویسی مداد سبز، وارد بازار کار برنامه نویسی شوید.

تفاوت آموزش برنامه نویسی در مداد سبز با دیگر پلتفرم ها چیست؟

در مداد سبز، آموزش برنامه نویسی به صورت پروژه محور است. مؤسسه مداد سبز، سعی می‌کند، هنرجو خود را آماده رفتن به بازار کار کند. به همین دلیل پروژه‌های بسیاری لا به لای آموزش‌هایش، وجود دارد تا هنرجو به درک عمیقی از مفاهیم برنامه نویسی برسد. کاری که بسیار از پلتفرم‌های آموزشی انجام نمی‌دهند و فقط به آموزش کدها بسنده می‌کنند. در مداد سبز، شما پس از خریداری پکیج آموزش برنامه نویسی، می‌توانید با استاد مربوطه خود، ارتباط برقرار کنید. در واقع شما یک همراه در کنار خود، دارید که شما را به سمت موفقیت هل می‌دهد. شما می‌توانید تمامی سؤالات خود و اشکالات خود را از استاد مربوطه بپرسید.
 در بسیاری از پلتفرم‌های آموزشی دیگر، پس از خریداری پکیج برنامه نویسی، دیگر ارتباط شما با آن‌ها قطع می‌شود. دیگر کسی نیست که اشکالات شما را بگوید و شما را همراهی کند. در مداد سبز، پس از این که آموزش برنامه نویسی تصویری را خریداری کنید، آن‌ها سعی می‌کنند شما را حمایت کنند. یعنی اگر شما پکیج آن‌ها را خریداری کنید و شروع به یادگیری برنامه نویسی کنید، آن‌ها به شما متناسب با سطحتان، فرصت‌های شغلی واقعی را معرفی می‌کنند. بسیاری از آموزشگاه‌ها، پس از خرید پکیجشان، شما را در امر یافتن شغل همراهی نمی‌کنند. در صورتی که مداد سبز در هر درجه‌ای، شغل‌های مناسبی را به شما پیشنهاد می‌دهند.

دوره های آموزش برنامه نویسی در مداد سبز

همانطور که گفته شد، در مجموعه مداد سبز، زبان های برنامه نویسی مختلف تدریس می شوند. لیست دوره های در حال برگزاری مداد سبز به شرح زیر هستند :

 • زبان پایتون
 • زبان متلب
 • زبان جاوا اسکریپت
 • زبان HTML
 • زبان اندروید
 • زبان PHP
 • زبان CSS
 • زبان SQL SERVER
 • زبان HTML
 • زبان یادگیری ماشین
 • زبان ویژوال بیسیک
 • زبان DELPHI
 • زبان سوئیفت
 • زبان ++C
 • زبان DART
 • زبان LISP
 • زبان XML
 • و …

نتیجه گیری

شما می توانید در تمامی دوره های آموزش برنامه نویسی مداد سبز که در بالا ذکر شد به صورت رایگان شرکت کنید. همچنین اگر قصد یادگیری پیشرفته آموزش برنامه نویسی را داشته باشید می توانید آموزش برنامه نویسی مورد علاقه تان با هزینه بسیار پائین خریداری کنید.

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید