[breadcrumb]

آموزش زبان GO | مجموعه برنامه نویسی آموزش GO

آموزش زبان Go یک زبان برنامه نویسی متن باز است که بر روی سادگی، قابلیت اطمینان و کارایی تمرکز دارد. آموزش Go به یک پروژه متن باز تبدیل شد و در سال ۲۰۱۲ به صورت عمومی منتشر شد. این زبان به سرعت به سطح شگفت انگیزی از محبوبیت دست یافت و به یکی از زبان های برنامه نویسی مدرن پیشرو تبدیل شد. آموزش زبان برنامه نویسی go در ابتدا برای برنامه های مرتبط با شبکه و زیرساخت ساخته شد. همچنین در نظر گرفته شده بود که جایگزین زبان های محبوب سمت سرور با کارایی بالا مانند جاوا و ++C شود. امروزه آموزش زبان گو برای کاربردهای مختلفی مانند برنامه های مبتنی سمت سرور محبوب است. اگر شما هم میخواهید این زبان برنامه نویسی فوق‌العاده محبوب را تجربه کنید و یاد بگیرید آموزش صفر تا صد اموزش زبان go مداد سبز در اختیار شما است.

آموزش زبان GO | مداد سبز
آموزش زبان GO | مداد سبز

مقدماتی تا پیشرفته

سطح آموزش دوره ها

120 روز

پشتیبانی توسط استاد

فارسی

زبان آموزش

آموزش آسان و سریع برنامه نویسی GO ⚡

<<با مداد سبز همه آموزش ها رو تخصصی یاد بگیر>>

آموزش زبان go

آموزش زبان go زبانی که اگر با زبان C کار کرده باشید به راحتی میتوانید از ان استفاده کنید درواقع آموزش زبان go کاملا شبیه به زبان c است اما کارایی های بیشتری دارد. در آموزش زبان go شما با حداقل ترین ابزار ها میتوانید بهترین کارایی را کسب کنید. در دنیای برنامه نویسی زبان های مختلفی وجود دارند که برای رفع عیوب زبان دیگری توسعه داده شده است و در اینجا آموزش زبان go هم بدین شکل است. درواقع آموزش زبان go در سال 2007 وقتی که غول تکنولوژی یعنی گوگل در حال رشد بود توسعه دهندگان ابری گوگل به این نتیجه رسیدند که با اجرای کد های بزرگ زمانشان کند میشود، در این حین بود که سه نفر از کارمندان گوگل به فکر توسعه آموزش زبان go افتادند. آموزش زبان go در سال 2011 نیز به صورت عمومی معرفی شد و در دسترس عموم قرار گرفت.  آموزش زبان go بر روی سادگی و نظم و قابلیت درک آسان تمرکز دارد ویژگی که ان را از زبان های برنامه نویسی سخت جدا میکند و آموزش زبان go را به یک محبوب تبدیل میکند. همچنین آموزش زبان go در مقابل بسیار ساده‌تر از چیزی بود که ان زمان گمان میشد که جلوتر به بررسی ان میپردازیم. در زمان های معرفی آموزش زبان go دو چیز قبل از شناخت آموزش زبان go بر سر زبان ها افتاد و ان اسم این زبان برنامه نویسی بود. خیلی از برنامه نویسان آموزش go را با آموزش گولنگ اشتباه میگرفتند در حالی که هر دو این زبان های برنامه نویسی یکی هستند. زمانی که آموزش زبان go  معرفی نشده بود روال به طور عادی سپری میشد و بیشتر از جاوا برای زیر ساخت ها استفاده میشد اما وقتی که از آموزش زبان go  معرفی شد تبدیل به یک باید برای برنامه نویسان شد. 

اگر بخواهیم درباره کاربرد آموزش go صحبت کنیم باید اشاره کنیم که آموزش go در ابتدا برای برنامه های شبکه و زیر ساخت درواقع توسعه داده شد. همچنین آموزش go انقدر به سمت جلو در حال حرکت بود که بسیاری از آموزش go به جای زبان های مرتبط با سمت سرور مانند جاوا غیره استفاده میکرند. هم چنین از  آموزش go میتوان در رمز ارز ها نیز استفاده کرد کارایی آموزش go در ارز های دیجیتال مانند محاسبه هش ریت و یا تشکیل زیر ساخت برای آموزش go ان را در دنیای کریپتو هم نشان داده است پس در نتیجه از آموزش go به دلیل سادگی و راحتی در کاربردی که دارد به راحتی در پروژه رمز ارز ها استفاده میشود. همچنین از آموزش go در پروژه های هوش مصنوعی به طور وسیع استفاده میشود و در همراهی با پروژه هایی که AI حضور دارد میتوان از آموزش go استفاده کرد. یکی دیگر از کاربرد های آموزش go در میکروکنترلر ها است و میتوان از آموزش go نیز استفاده کرد. داستان استفاده از آموزش go زمانی جالب میشود که از آموزش go در ساخت بازی هم استفاده کرد، بله درست است به طور کلی بخاطر ساختاری که آموزش go میتوان در ساخت قسمت های مختلفی از بازی ها همراه با موتور های بازی سازی از آموزش go هم استفاده بجایی نمود. اما با وجود تمام این موارد از آموزش go بیشتر در توسعه و ابزار های زیر ساختی است. پس اگر به این حوزه علاقه دارید میتوانید از آموزش go استفاده کنید. 

آموزش زبان برنامه نویسی go

آموزش زبان برنامه نویسی go یک گزینه عالی برای یادگیری است. در زمان یادگیری زبان برنامه نویسی جدید شما باید سه مورد را مورد توجه قرار دهید، یکی اسانی زبان و جامعه هدف زبان برنامه نویسی همراه با بازار کار ان که بسیار مهم است. اگر بخواهیم در آموزش زبان برنامه نویسی go به مورد اول یعنی آسانی آموزش زبان برنامه نویسی go بپردازیم باید بگوییم که اصل توسعه زبان گو بر اساس سادگی و قابلیت درک آسان توسعه داده شده است. و اگر شما با مفاهیم پایه برنامه نویسی آشنا باشید میتوانید آموزش زبان برنامه نویسی go را به راحتی فرا بگیرید این موضوع بخاطر مباحث کم گو نیست بلکه بخاطر سینتکس های آسان آموزش زبان برنامه نویسی go  است که میتوانید با آسودگی و کمترین کد پروژه های خود را جلو ببرید. مورد دوم در آموزش زبان برنامه نویسی go که مربوط جامعه افرادی است که از آموزش زبان برنامه نویسی go استفاده میکنند، خوشبختانه آموزش زبان برنامه نویسی go وقتی که رونمایی شد بخاطر کارایی و سبکی که داشت بسیار مورد اقبال برنامه نویسان قرار گرفت همین مورد برای آموزش زبان برنامه نویسی go کافی بود تا تعداد زیادی از توسعه دهندگان در دنیا شروع به آموزش زبان برنامه نویسی go کنند که همین مورد هم با گذشت چند سال باعث شد تا یک کامیونیتی بزرگ از آموزش زبان برنامه نویسی go تشکیل شود و هر کسی که وارد برنامه نویسی شده و خواسته تا آموزش زبان برنامه نویسی go را فرا بگیرد با یک جامعه بزرگ روبه رو میشود که به راحتی از طریق ان ها میتوانید مشکلات مربوط به آموزش زبان برنامه نویسی go را حل کند. همچنین مورد سوم در آموزش زبان برنامه نویسی go که بازار کار گو است تاثیر زیادی در انتخاب آموزش زبان برنامه نویسی go برای یادگیری دارد. خوشبختانه بخاطر دو مورد قبلی که توضیح دادیم در آموزش زبان برنامه نویسی go شما با یک جامعه بزرگ از متخصصانی رو به رو هستید که میتوانند به کمک کسب و کار شما بیاییند. در نظر سنجی که استک اور فلو درباره آموزش زبان برنامه نویسی go انجام داد مشخص شد که افراد در امریکا از طریق آموزش زبان برنامه نویسی go سالیانه 140 هزار دلار دریافت میکنند که این عدد بسیار عالی است برای هر توسعه دهنده ای که وجود دارد و از آموزش زبان برنامه نویسی go  بهره میبرد.

ویژگی آموزش go

همانطور که اشاره کردیم آموزش go بخاطر ویژگی های متعددی که دارد به یک لازمه تبدیل شده است. در حال حاضر بخاطر رشد بزرگ دنیای برنامه نویسی و حضور زبان های مختلف در ان مثل آموزش go نیاز است که زبانی را که کاربردی است را یاد بگیرید. در برنامه نویسی یادگیری یک زبان دیگر مانند آموزش go ممکن است برای یک توسعه دهنده خوشایند نباشد اما مواردی مثل رشد جمعیت برنامه نویسان و نیاز روزافزون جهان به برنامه نویسان باعث میشود تا شما هم آموزش go  را یاد بگیرید. بخاطر موضوعات و حوزه هایی که آموزش go در برمیگیرد شرکت های بسیار زیادی به دنبال توسعه دهندگانی هستند که آموزش go را به اطلاح بلد هستند. اگر بخواهید به این موضوع پی ببرید تنها کافی اسشت کهسرچی از ویژگی های آموزش go در اینرنت بکنید و شاهد کلی فرم و انجمن خواهید بود که درباره آموزش go صحبت میکنند. البته که نباید به طور کورکورانه دست به یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید بزنید اما به شما پیشنهاد میکنیم که اگر شرایط اتان با آموزش go یکی است شروع به آموزش go  چرا که این فرصت بازار کاری که برای آموزش go ممکن است در سال های اینده نباشد.

تاریخچه آموزش زبان go

آموزش زبان گو ،همان‌طور که اشاره شد آموزش زبان گو در تاریخ 10 نوامبر سال 2009 میلادی انتشار یافت. اوایل از آموزش زبان گو زبان استقبال چندانی نشد اما پس از گذشت مدتی آموزش زبان گو رشد بسیار زیادی داشت و به یکی از پرکاربردترین زبان‌های برنامه‌نویسی تبدیل شد. پس از آن افراد زیادی به استفاده از این زبان تمایل نشان دادند و آموزش زبان go به‌صورت جدی‌تری دنبال شد و امروزه پس از گذشت حدود 12 سال آموزش‌های آموزش زبان گو زیادی توسط سایت و آموزشگاه‌ها در این زمینه برای کاربران ارائه می‌شود. حضور آموزش زبان گو در سایت های مختلف مانند مداد سبز فرصت عالی آموزش زبان گو برای دانشجویان حوزه برنامه نویسی را نشان میدهد. همانطور که اشاره کردیم آموزش زبان گو  که به صورت اوپن سورس معرفی شد و همین عامل هم باعث استفاده زیاد از آموزش زبان گو  شد.

آموزش رایگان زبان go

امروزه درهر زمینه‌ای که بخواهید آموزش ببینید، برای آن‌ها باید هزینه‌های مختلفی صرف کنید که گاهی این هزینه‌ها سربه‌فلک کشیده‌اند. آموزش زبان go هم معمولا هزینه‌هایی درپی دارد اما سایت‌هایی هم وجود دارند که این آموزش‌ها را به‌صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهند و یکی از مهم‌ترین ویژگی آن‌ها به‌شمار می‌رود. با استفاده از این سایت‌ها دیگر نیازی نیست که هزینه‌های زیادی برای آموزش زبان گو صرف کنید و به راحتی می‌توانید از آموزش رایگان زبان go بهره‌مند شوید.

دوره مقدماتی آموزش زبان go

آموزش زبان گو دارای دوره‌های مختلفی می‌باشد. اگر به دنبال آموزش زبان go هستید نیاز است تا ابتدا دوره‌های مقدماتی این زبان را طی کرده و پس از موفقیت در آن دوره‌های پیشرفته زبان go را پشت‌سر بگذارید. درصورتی که در دوره‌های مقدماتی آموزش زبان go شرکت نکنید نمی‌توانید وارد دوره‌های پیشرفته شده و دوره مقدماتی پیش‌نیاز دوره‌های پیشرفته می‌باشد. پس درنتیجه شرکت در دوره مقدماتی آموزش زبان go از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.

دوره پیشرفته آموزش زبان go

درقسمت قبل گفته شد که برای آموزش زبان go نیاز است تا دوره‌های مختلفی را پشت‌سر بگذارید. این دوره‌ها شامل دوره مقدماتی و دوره پیشرفته می‌باشد که ابتدا در دوره مقدماتی و پس از گذراندن آن وارد دوره پیشرفته خواهید شد. برای دوره پیشرفته آموزش زبان go می‌توانید از طریق سایت و آموزشگاه‌های زیادی استفاده کنید و دوره پیشرفته این زبان برنامه‌نویسی را هم بگذرانید. با شرکت در دوره پیشرفته آموزش زبان go شما به‌صورت کامل به زبان go تسلط پیدا خواهید کرد و دیگر مشکلی در رابطه با کار با go نخواهید داشت.

پیش نیاز لازم برای آموزش زبان go

برای آموزش زبان go شما نیاز به داشتن هیچ دانشی در رابطه با برنامه‌نویسی و زبان go نخواهید داشت و این یکی از مزایای این زبان می‌باشد. تنها پیش‌نیاز شما برای آموزش زبان go داشتن سیستم‌عامل ویندوز یا لینوکس و اتصال اینترنت می‌باشد که تقریبا این موارد را تمامی افراد دارند. با داشتن این پیش‌نیازها شما می‌توانید در دوره‌های مقدماتی پیشرفته و یا دوره صفر تا صد آموزش زبان go شرکت کنید.

آموزش زبان go pdf

دوره و آموزش زبان گو در سبک‌های مختلفی برگزار می‌شود و کاربر به اختیار خود می‌تواند از هرکدام که علاقه بیشتری دارد استفاده کند. این سبک‌ها معمولا به‌صورت ویدیویی و pdf می‌باشند. درصورتی که شما علاقه‌ای به استفاده از ویدیوهای آموزشی ندارید می‌توانید به راحتی از پی‌دی‌اف‌های مربوط و منتشر شده در سایت‌ها استفاده کنید. از این pdfها تعداد زیادی منتشر شده که مربوط به دوره‌های مقدماتی‌ پیشرفته و یا به صورت صفر تا صد می‌باشند که باتوجه به نظر خود می‌توانید از هرکدام که مایل هستید استفاده کنید.

دوره صفر تا صد آموزش زبان go

در قسمت‌های قبل گفته شد که آموزش زبان go شامل دوره‌های مختلفی می‌باشد. این دوره‌ها معمولا مقدماتی و پیشرفته بوده که کاربر ابتدا در دوره مقدماتی و سپس در دوره پیشرفته شرکت خواهد کرد. حال در کنار این دوره‌ها شما می‌توانید در آموزش صفر تا صد آموزش زبان go هم شرکت کنید که در این دوره‌ها دیگر نیازی نیست که دوره مقدماتی و سپس پیشرفته را طی کنید و با شرکت در این دوره شما تمام مسائل و آموزش مربوط به زبان go را تنها در یک دوره متوالی طی خواهید کرد.

5 Comments

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • درود بر شما
  هیچ لینک دانلود یا خریدی برای این دوره نیست

 • Amazing blog! Is your theme custom made or did you download
  it from somewhere? A design like yours with a few simple adjustements would really make my blog shine.
  Please let me know where you got your design. Thank you

 • سلام
  هیچ لینکی برای این دوره نیست
  اصلا این دوره برگزار شده؟

 • I just couldn’t leave your site prior to suggesting
  that I extremely loved the usual information a person provide to your visitors?

  Is gonna be again continuously to check out new posts

دیدگاهتان را بنویسید