آموزش زبان GO | مجموعه یادگیری برنامه نویسی GO

آموزش زبان Go یک زبان برنامه نویسی متن باز است که بر روی سادگی، قابلیت اطمینان و کارایی تمرکز دارد. Go به یک پروژه متن باز تبدیل شد و در سال ۲۰۱۲ به صورت عمومی منتشر شد. این زبان به سرعت به سطح شگفت انگیزی از محبوبیت دست یافت و به یکی از زبان های برنامه نویسی مدرن پیشرو تبدیل شد. Go در ابتدا برای برنامه های مرتبط با شبکه و زیرساخت ساخته شد. همچنین در نظر گرفته شده بود که جایگزین زبان های محبوب سمت سرور با کارایی بالا مانند جاوا و ++C شود. امروزه Go برای کاربردهای مختلفی مانند برنامه های مبتنی سمت سرور محبوب است. اگر شما هم میخواهید این زبان برنامه نویسی فوق العاده محبوب را تجربه کنید و یاد بگیرید آموزش های مداد سبز در اختیازار شما است.

آموزش زبان GO | مداد سبز
آموزش زبان GO | مداد سبز

مقدماتی تا پیشرفته

سطح آموزش دوره ها

120 روز

پشتیبانی توسط استاد

فارسی

زبان آموزش

آموزش آسان و سریع برنامه نویسی GO ⚡

<<با مداد سبز همه آموزش ها رو تخصصی یاد بگیر>>

آموزش زبان go

امروزه که در عصر تکنولوژی به سر می‌برید زبان‌های برنامه‌نویسی بسیار زیادی وجود داشته که هریک از آن‌ها نیز کاربرد خاصی دارند. زبان‌های برنامه‌نویسی نقش زیادی در گسترش تکنولوژی دارند و کار با آن‌ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. هرکدام از زبان‌های برنامه‌نویسی ترفند و آموزش‌ها متفاوتی داشته که هرکاربری که می‌خواهد از آن‌ها استفاده کند نیاز است که آموزش‌های لازم را پشت‌سر بگذارد. زبان برنامه‌نویسی go در حال‌حاضر یکی از برترین و پر استفاده‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی شناخته می‌شود که مانند سایر زبان‌ها نیاز به ‌آموزش‌های خاصی دارد. اگر شما به زبان برنامه‌نویسی go علاقه و به دنبال کار با آن هستید حتما تا پایان این مقاله همراه ماباشید تا با مهم‌ترین نکات در رابطه با آموزش زبان go آشنا شوید.

اموزش زبان برنامه نویسی go

زبان برنامه‌نویسی go یکی از برترین زبان‌های برنامه‌نویسی می‌باشد که استفاده‌های زیادی هم از آن صورت می‌گیرد. زبان go یک زبان ترجمه شده می‌باشد که توسط شرکت گوگل توسعه داده شده است. زبان go در تاریخ 10 نوامبر سال 2009 میلادی یعنی حدود 12 سال پیش برای اولین بار ارائه شد. طراحان این زبان برنامه‌نویسی رابرت گریسیمر، راب پایک و کن تامپسون می‎‌باشند که با انتشار و طراحی این نرم‌افزار توانستند نسل دیگری از زبان‌های برنامه‌نویسی را ارائه دهند. یکی از مزایای این زبان، این است که برروی سیستم‌عامل‌های بسیار زیادی اجرا می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها شامل: دراگون‌فلی‌بی‌اس‌دی، فری‌بی‌اس‌دی، لینوکس، مک‌اواس، نت‌بی‌اس‌دی، اوپن‌بی‌اس‌دی، پلان ۹ از آزمایشگاه‌های بل، سولاریس (سیستم‌عامل), مایکروسافت ویندوز، آی‌اواس، اندروید، آی‌بی‌ام و ای‌آی‌اکس می‌باشند. از زبان go امروزه استفاده‌های زیادی می‌شود و بازار کار بزرگی هم دارد و همین باعث شده افراد زیادی به سمت این زبان بی‌آیند. استفاده از این زبان نیاز به آموزش‌های مختلفی دارد که در این مقاله به منابع و روش‌های آموزشی این زبان اشاره خواهیم کرد.

تاریخچه اموزش زبان go

همان‌طور که اشاره شد زبان go در تاریخ 10 نوامبر سال 2009 میلادی انتشار یافت. اوایل از این زبان استقبال چندانی نشد اما پس از گذشت مدتی این زبان رشد بسیار زیادی داشت و به یکی از پرکاربردترین زبان‌های برنامه‌نویسی تبدیل شد. پس از آن افراد زیادی به استفاده از این زبان تمایل نشان دادند و آموزش زبان go به‌صورت جدی‌تری دنبال شد و امروزه پس از گذشت حدود 12 سال آموزش‌های زیادی توسط سایت و آموزشگاه‌ها در این زمینه برای کاربران ارائه می‌شود.

اموزش رایگان زبان go

امروزه درهر زمینه‌ای که بخواهید آموزش ببینید، برای آن‌ها باید هزینه‌های مختلفی صرف کنید که گاهی این هزینه‌ها سربه‌فلک کشیده‌اند. آموزش زبان go هم معمولا هزینه‌هایی درپی دارد اما سایت‌هایی هم وجود دارند که این آموزش‌ها را به‌صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهند و یکی از مهم‌ترین ویژگی آن‌ها به‌شمار می‌رود. با استفاده از این سایت‌ها دیگر نیازی نیست که هزینه‌های زیادی برای آموزش زبان گو صرف کنید و به راحتی می‌توانید از آموزش رایگان زبان go بهره‌مند شوید.

دوره مقدماتی اموزش زبان go

آموزش زبان گو دارای دوره‌های مختلفی می‌باشد. اگر به دنبال آموزش زبان go هستید نیاز است تا ابتدا دوره‌های مقدماتی این زبان را طی کرده و پس از موفقیت در آن دوره‌های پیشرفته زبان go را پشت‌سر بگذارید. درصورتی که در دوره‌های مقدماتی آموزش زبان go شرکت نکنید نمی‌توانید وارد دوره‌های پیشرفته شده و دوره مقدماتی پیش‌نیاز دوره‌های پیشرفته می‌باشد. پس درنتیجه شرکت در دوره مقدماتی آموزش زبان go از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.

دوره پیشرفته اموزش زبان go

درقسمت قبل گفته شد که برای آموزش زبان go نیاز است تا دوره‌های مختلفی را پشت‌سر بگذارید. این دوره‌ها شامل دوره مقدماتی و دوره پیشرفته می‌باشد که ابتدا در دوره مقدماتی و پس از گذراندن آن وارد دوره پیشرفته خواهید شد. برای دوره پیشرفته آموزش زبان go می‌توانید از طریق سایت و آموزشگاه‌های زیادی استفاده کنید و دوره پیشرفته این زبان برنامه‌نویسی را هم بگذرانید. با شرکت در دوره پیشرفته آموزش زبان go شما به‌صورت کامل به زبان go تسلط پیدا خواهید کرد و دیگر مشکلی در رابطه با کار با go نخواهید داشت.

پیش نیاز لازم برای اموزش زبان go

برای آموزش زبان go شما نیاز به داشتن هیچ دانشی در رابطه با برنامه‌نویسی و زبان go نخواهید داشت و این یکی از مزایای این زبان می‌باشد. تنها پیش‌نیاز شما برای آموزش زبان go داشتن سیستم‌عامل ویندوز یا لینوکس و اتصال اینترنت می‌باشد که تقریبا این موارد را تمامی افراد دارند. با داشتن این پیش‌نیازها شما می‌توانید در دوره‌های مقدماتی پیشرفته و یا دوره صفر تا صد آموزش زبان go شرکت کنید.

اموزش زبان go pdf

دوره و آموزش زبان گو در سبک‌های مختلفی برگزار می‌شود و کاربر به اختیار خود می‌تواند از هرکدام که علاقه بیشتری دارد استفاده کند. این سبک‌ها معمولا به‌صورت ویدیویی و pdf می‌باشند. درصورتی که شما علاقه‌ای به استفاده از ویدیوهای آموزشی ندارید می‌توانید به راحتی از پی‌دی‌اف‌های مربوط و منتشر شده در سایت‌ها استفاده کنید. از این pdfها تعداد زیادی منتشر شده که مربوط به دوره‌های مقدماتی‌ پیشرفته و یا به صورت صفر تا صد می‌باشند که باتوجه به نظر خود می‌توانید از هرکدام که مایل هستید استفاده کنید.

دوره صفر تا صد اموزش زبان go

در قسمت‌های قبل گفته شد که آموزش زبان go شامل دوره‌های مختلفی می‌باشد. این دوره‌ها معمولا مقدماتی و پیشرفته بوده که کاربر ابتدا در دوره مقدماتی و سپس در دوره پیشرفته شرکت خواهد کرد. حال در کنار این دوره‌ها شما می‌توانید در دوره‌های صفر تا صد آموزش زبان go هم شرکت کنید که در این دوره‌ها دیگر نیازی نیست که دوره مقدماتی و سپس پیشرفته را طی کنید و با شرکت در این دوره شما تمام مسائل و آموزش مربوط به زبان go را تنها در یک دوره متوالی طی خواهید کرد.