مقالات آموزش SQl server | مجموعه مقالات SQl server

در صفحه ای مجموعه مقالات آموزشی SQL قصد داریم تا هر آنچه را که مربوط به برنامه نویسی SQL است را با زبانی ساده و آسان در قالب مجموعه مقالات اس کیو ال سرور که در سطح های مختلف تخصصی و عمومی در اختیار علاقه مندان دنیای برنامه نویسی مخصوصا برنامه نویسان SQL قرار دهیم. تا دیگر نیازی نباشد برای مطالعه مقالات اس کیو ال سرور (SQL) و اطلاعات جدید حوزه برنامه نویسی اس کیو ال سرور به جستجو منابع مختلف بپردازید و تنها با نشان کردن این صفحه (BookMark) در مرورگر دسکتاپ و یا با اضافه کردن به صفحه نمایش (Add to Home Screen) در گوشی موبایل خودتان میتوانید در سریع ترین زمان ممکن مقالات جدید این زبان برنامه نویسی را مطالعه کنید و همیشه آپدیت باشید.

آیکون صفحه مقالات آموزش sql
آیکون صفحه مقالات آموزش sql
ایکون مقالات

مجموعه مقالات آموزش SQL Server

SQL Server چیست؟

SQL که به عبارت سیکوئل نیز معروف است، مخفف عبارت Structured Query Language می باشد که آنرا “زبان ساختاریافته جستار” یا “زبان پرس‌وجوی ساختار یافته” نیز معنی می‌کنند. در دهه ۱۹۷۰ اصطلاح اختصار «جستار به زبان انگلیسی ساختاریافته (SEQUEL)» یا سیکوئل به آن اطلاق می شد که به دلیل انحصار تجاری این نام تحت اختیار یک شرکت هواپیمایی، به اس-کیو-ال (SQL) تغییر نام پیدا کرد.

کاربرد SQL Server در برنامه نویسی

مهم ترین کاربرد اس کیو ال سرور ساخت بانک اطلاعاتی با حجم بالا است که تعداد زیادی کاربر بطور همزمان می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

آموزش های برنامه نویسی SQL Server

پلتفرم آموزشی مداد سبز مجموعه ای از  آموزش برنامه نویسی را همراه آموزش sql توسط مدرسین متخصص و مجرب را در اختیار دارد که شما میتوانید با مراجعه به صفحهات هر کدام از طریق لینک های زیر آموزش مد نظر و مناسب خود را تهیه کنید.

دانلود مقالات اس کیو ال سرور (SQL Server)

شما میتوانید در اخر هر یک مقالات از طریق فایل دانلود مقالات اس کیو ال سرور pdf مقاله مورد نظر را دانلود کرده و در اختیار داشته باشید.