آموزش آسان و سریع برنامه نویسی متلب 📊

<<با مداد سبز همه آموزش ها رو تخصصی یاد بگیر>>

آموزش متلب
تکمیل شده

آموزش مقدماتی تا پیشرفته MATLAB

در دوره جامع متلب تمام نکات ریز و درشت مربوط به برنامه نویسی با برنامه متلب تدریس شده است تا بتوانید به 0 تا 100 متلب تسلط پیدا کنید.

19:00:00
790000 

آموزش متلب

آموزش متلب که برگرفته شده از Matrix Laboratory ، یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان است که برای محاسبات فنی و عددی کاربرد دارد. آموزش متلب به عنوان یک زبان برنامه نویسی نسل چهارم شناخته می شود و از محیط نرم افزاری آن برای انجام محاسبات عددی، تجسم و توسعه نرم افزارهای تجاری استفاده می شود. علت نام گذاری آموزش متلب که ترکیبی از واژه های Matrix و Laboratory می باشد، ماتریس محور بودن آن است به صورتی که حتی اعداد منفی ماتریس را نیز در نظر می گیرد. آموزش متلب رایگان یکی از مسیر هایی است که میتواند شما را به شیوه ای اسان با برنامه نویسی اشنا کند، چرا که همانطور که گفتیم آموزش متلب یک زبان برنامه نویسی نسل چهارمی محسوب میشود و بخاطر کارایی زیادی که در خود دارد میتواند یک انتخاب خوب برای آموزش باشد.

کاربردهای متلب

با آموزش متلب شما میتوانید کار های زیادی کنید چرا که matlab جز زبان های برنامه نویسی است که دارای تعداد زیادی ماژول و دستور های مختلف است که آموزش متلب رایگان میتواند در اختیار شما بگذارد. تعدادی از کاربرد های آموزش متلب را میتوان به رسم داده ها، پیاده‌سازی الگوریتم ها حتی الگوریتم های پیچیده، دستکاری ماتریس ها و حتی ایجاد رابط های کاری با آموزش متلب اشاره کرد. این نرم‌افزار در ابتدا فقط برای محاسبات عددی کاربرد داشت اما در حال حاضر از آن برای محاسبات فنی و سیستمی استفاده می شود که بیش از ۳ میلیون کاربر دارد و این کاربران از علوم مختلف، اقتصاد و مهندسی هستند. در واقع می توان اینطور گفت که آموزش متلب برای مهندسان و دانشمندان رشته ‌های فیزیک، شیمی، ریاضی، اقتصاد و … ضروری بوده و در واقع برای ان ها ساخته شده است که از این برنامه برای ماتریس ‌ها و آرایه‌ های ریاضی استفاده کنند. برخی دیگر از کاربردهای آموزش متلب عبارتند از  :

 • پردازش سیگنال و ارتباطات
 • پردازش تصویر و ویدئو
 • سیستم ‌های کنترل
 • تست و اندازه ‌گیری
 • مهندسی مالی
 • محاسبات زیستی
 • کار با ماتریس‌ ها و آرایه ها
 • رسم نمودارهای دو بعدی و سه ‌بعدی و گرافیک
 • جبر خطی
 • معادلات جبری
 • توابع غیرخطی
 • آمار
 • آنالیز داده
 • حساب دیفرانسیل و انتگرال و معادلات دیفرانسیل
 • محاسبات عددی
 • ادغام
 • و …

آموزش متلب به زبان ساده

اگر اشنایی اولیه با آموزش متلب داشته باشید میدانید که آموزش این زبان برنامه نویسی هم میتواند سخت باشد و هم میتواند اسان جلوه کند. نوع آموزش متلب به زبان ساده به شما این امکان را میدهد تا آموزش متلب رایگان را از مسیر اول تجربه کنید. چرا که تمام مدرسین مجموعه آموزشی مداد سبز مدرسینی مجرب و کاربلد هستند که اموزش های تخصصی خود را به زبان ساده و قابل فهم در کمترین زمان ممکن ارایه میدهند و آموزش متلب نیز از این مورد مستثنا نیست، چون متلب کاربرد های زیادی در دنیا دارد میشود نتیجه گرفت که پیچیدگی های خاص خود را دارد اما با آموزش متلب به زبان ساده شما به راحتی میتوانید این زبان برنامه نویسی به راحتی درک کنید و از کاربرد های بی نظیر ان بهره ببرید.

در قسمت پایین بعضی از سرفصل هایی که در آموزش رایگان نرم افزار متلب توسط مدرسین مداد سبز ارایه میشود در اختیار شما است که میتوانید هر کدام از ان ها را مطالعه کنید.

 • اطلاع از نحوه کار با نرم افزار matlab و تفاوت برنامه نویسی آن با زبان های برنامه نویسی دیگر
 • مقدمه‏ ای بر آشنایی با منوهای نرم افزار
 • معرفی پنجره های مختلف در متلب
 • معرفی و کاربرد انواع داده ها
 • نحوه ورود ماتریس در محیط نرم افزار
 • ساخت ماتریس های خاص در متلب
 • نحوه ساخت انواع ماتریس های تصادفی و کاربرد آن ها برای حل مسائل
 • نحوه آدرس دهی و فراخوانی درایه های یک ماتریس
 • نحوه ادغام ماتریس ها بصورت سطری یا ستون
 • تنظیمات تکمیلی نمودارها
 • رسم نمودارهای چندبخشی Subplot
 • دستور شرطی نوع اول و نوع دوم
 • دستور پر کاربرد Switch Case
 • حلقه For و While و حل مثال های کاربردی
 • رویکردهای مختلف به روز رسانی متغیرها
 • تعریف متغیرهای سیمبولیک
 • رسم متغیرهای سیمبولیک و توابع پر کاربرد آن ها
 • نحوه ورود داده های ساختاری
 • حل مثال هایی برای داده های ساختاری
 • نحوه ورود داده های سلولی
 • حل مثال هایی برای داده های سلولی
 • و …

در اینجا قسمت هایی از سرفصل های آموزش جامع نرم‌افزار متلب را مشاهده کردید و میتوانید مشاهده کنید که با آموزش برنامه نویسی متلب رایگان به چه کاربرد های بی نظیری از متلب دست پیدا کنید و از ان ها برای پروژه های خودتان استفاده کنید.

معرفی محصولات آموزشی برنامه نویسی مداد سبز

آموزش متلب رایگان

اگر میخواهید متلب را یاد بگیرید پیشنهاد میکنیم که در ابتدا با آموزش متلب رایگان که در واقع همان آموزش مقدماتی متلب است شروع کنید. چرا که در این آموزش برنامه نویسی matlab شما مقدمات اولیه متلب که شامل مباحثی اولیه مانند دستورها شرطی و کار با فضای نرم‌افزار متلب و … است را یاد میگیرید همچنین آموزش متلب رایگان به زبانی ساده و قابل فهم همراه با محتوایی غنی تدریس شده است که در ان تمام نکات مربوط به آموزش متلب رایگان نیاز بوده است گفته شده است.
همچنین آموزش متلب رایگان به شما این قابلیت را خواهد داد تا بتوانید پروژه های دانشجویی خود را نیز انجام داده و حتی در کنار ان کسب درامد کنید چون همانطور که گفتیم شما با اموزش رایگان نرم‌افزار متلب (Matlab) میتوانید حداقل های لازم برای کار با این نرم‌افزار را کسب کنید و پروژه هایی که میخواهید را با ان انجام دهید

آموزش متلب رایگان یکی از پرطرفدار ترین آموزش های برنامه نویسی در ایران است که یکی از علت های محبوبیت های این زبان برنامه نویسی سادگی و پر استفاده بودن ان است و همینطور زبان برنامه نویسی متلب در علوم مهندسی و کامپوتر کاربرد های بسیاری دارد که همین امر باعث میشود تا تمام دانش اموختگان این رشته ها اقدام به آموزش رایگان نرم‌افزار متلب (matlab) مقدماتی کنند و پروژه های مختلف خود را با استفاده از این زبان برنامه نویسی انجام دهند.
ارزش دیگری که آموزش رایگان نرم‌افزار متلب به شما میدهد سرعت درک شما از برنامه نویسی و ریاضی است، بسیاری از افرادی که آموزش برنامه نویسی متلب رایگان فراری هستند ریاضی را علت این موضوع میدانند اما اگر نوع آموزش برنامه نویسی متلب رایگان صحیح باشد به راحتی میتوانید حتی با وجود ریاضی متلب را یاد بگیرید.

زبان برنامه نویسی متلب مانند تمام زبان های دیگر حالت آموزشی رایگان خود را در سایت آموزشی مداد سبز را دارد، آموزش متلب رایگان که به طور کامل و تخصصی در اختیار دانشجویان مداد سبز قرار گرفته است و این امکان را به شما میدهد تا با استفاده از آموزش متلب رایگان بتوانید بخش های پایه ای این زبان برنامه نویسی را یاد گرفته و از ان در پروژه های مختلف خود استفاده کنید. البته از این موضوع غافل نمانید که مباحث پایه ای متلب همانند اموزش دستور ها و غیره در آموزش های پیشرفته به کمک شما خواهد امد پس در حین آموزش متلب رایگان با دقت بیشتر آموزش را دنبال کنید.

موضوع بعدی که در آموزش متلب رایگان وجود دارد، بدون هزینه بودن ان است، شما به راحتی بدون پرداخت هزینه ای میتوانید در آموزش متلب رایگان ثبت نام کنید و جلسات این دوره را در پنل خود مشاهده کنید البته که میتوانید جلسات آموزش متلب رایگان را نیز دانلود کنید. همچنین آموزش متلب رایگان هم مانند دیگر دوره ها دارای پشتیبانی اموزشی است و اگر در حین تدریس به مشکلی برخوردید و یا سؤال علمی در این باره داشتید میتوانید از طریق پنل خود در قسمت تیکت ها و انتخاب استاد مربوط به آموزش متلب رایگان سؤال خود را مطرح کنید و در کمترین زمان ممکن به پاسخ خود برسید.

آموزش مقدماتی متلب مناسب چه کسانی است؟

اموزش مقدماتی متلب (Matlab) مناسب افرادی هستند که به تازگی میخواهند با این زبان برنامه نویسی اشنا شوند و یا میخواهند پروژه های دانشجویی خود را با انجام دهند و یا کسب درامدی از ان داشته باشند. چرا که متلب بسیار پر کاربرد است و میشود کار های مختلفی را از طریق این زبان برنامه نویسی انجام داد.
اموزش رایگان متلب به شما این امکان را میدهد تا با سرعت بسیار بالا با استفاده از قوانین ساده ای که دارد برنامه های مد نظر را کد نویسی کنید، در متلب هیچ محدودیتی وجود ندارد و پس از اشنایی با دوره اموزش متلب با شیرینی های این زبان هم اشنا میشوید. برای مثال دستورات شرطی یکی از مباحث پایه ای متلب است که وقتی با ان اشنا میشوید حس خوبی پیدا نمیکنید اما پس از کمی تمرین با استفاده های زیاد این دستورات شرطی اشنا شده و به اصطلاح لم کار دستتان خواهد امد.

آموزش پیشرفته متلب

آموزش پیشرفته متلب، هر چیزی که نیاز دارید تا از برنامه نویسی متلب بدانید را در اختیاز شما میگذارد. در اموزش حرفه ای متلب (Matlab) تمام مباحث مربوط به ملاژول ها انواع ترفند ها و دستورات و قوانینی که در متلب وجود دارد را اموزش میبینید و با استفاده از تمرینات ان تمام توانایی های خود در این زمینه را تقویت میکنید.
ویژگی اموزش پیشرفته نرم افزار متلب (Matlab) در پروژه محور بودن ان است ، چرا که در اموزش پروژه محور شما با استفاده از داده های واقعی و برنامه نویسی یک پروژه واقعی بهتر میتوانید توانایی های خود را بالا برده و با چالش هایی که در این زمینه ممکن است برای شما ایجاد شود اشنا خواهید شد.
همچنین در آموزش پروژه محور نیاز به حفظ چیزی نخواهید داشت چرا که ارتباط شما با پروژه هایی که شرکت ها و افراد مختلف با ان سر و کار دارند اشنا میشوید و در واقع نوع آموزشی که شما گذراندید اموزش پیشرفته متلب (Matlab) با مثال علمی بوده است و با بررسی و تمرین های زیاد به تمام موارد و نکات فنی و غیر فنی ان تسلط پیدا میکنید.
اموزش حرفه ای نرم افزار متلب (Matlab) برای افرادی که در رشته های مهندسی و کامپیوتر تحصیل میکنند بسیار مفید است چرا که اکثر پروژه های مربوط به این رشته با استفاده از اموزش پیشرفته نرم افزار متلب (Matlab) پروژه محور انجام میشود و اگر چنین اموزش هایی را نگذرانده باشید نمیتوانید به خوبی از پس پروژه های خود بربیایید همچنین جدای این موضوع بسیاری از دانشجویان پروژه های خود را برون سپاری میکنند و شما به راحتی و زمان گذاشتن و تمرین و تکرار اموزش تکمیلی متلب (Matlab) میتوانید پروژه دیگر دانشجویان را انجام دهید.

آموزش پیشرفته متلب مناسب چه کسانی است؟

آموزش پیشرفته متلب مناسب افرادی است که میخواهند به صورت جدی وارد این حوزه شده و در کنار انجام پروژه و یا تدریس کسب درآمد مطمن داشته باشند، چرا که این موضوع فقط با اموزش پیشرفته زبان برنامه نویسی متلب (Matlab) امکان پذیر است و جدای این موضوع اگر قصد دارید تا بر روی تحقیقات خود از متلب کمک بگیرید باید آموزش پیشرفته متلب را فرا بگیرید.
بسیاری از افرادی که محقق و یا استاد دانشگاه هستند و یا برای پایان نامه خود اقدام میکنند نیاز دارند تا با انواع دستورات و کد نویسی های متلب اشنایی داشته و ان ها را بلد باشند چرا که فقط در این صورت میتوانند با استفاده از اموزش حرفه ای متلب (Matlab) مدلسازی را بلد بوده و انواع پروژه های تحقیقاتی خود در حوزه های علوم کامپیوتر ، برق ، مکانیک و حتی هوا فضا انجام دهند

بعد از فراگیری دوره های آموزش نرم افزار متلب چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

همانطور که گفتیم آموزش متلب رایگان دارای کاربرد های بسیار زیادی در حوزه مختلف مهندسی و کامپیوتر و حتی هوش مصنوعی دارد، شما با آموزش رایگان متلب میتوانید به تمام مباحث پایه ای این زبان برنامه نویسی دست پیدا کنید و ایده های خود را از مرحله تحقیق به مرحله توسعه ببرید و تحلیل داده ها، توسعه الگوریتم ها، ایجاد مدل ها و برنامه های کاربردی از مهارت هایی است که کسب خواهید کرد. و پس از انکه آموزش رایگان نرم‌افزار متلب را گذراندید میتوانید به راحتی پروژه های خود را در هر سطحی که وجود دارد بگذرانید و بتوانید در آموزش متلب به یک حرفه ای تبدیل شوید.

کسب درآمد از آموزش متلب

کسب درآمد از متلب تنها میتواند زمانی محقق شود که بتوانید از طریق این زبان برنامه نویسی به سطح حرفه ای برسید، آموزش مقدماتی تا پیشرفته متلب به شما در رسیدن به اینت هدف کمک خواهد کرد. متلب به دلیل کاربرد های زیاد خود بسیار مورد توجه شرکت ها و سارمان های مختلف برای انجام هدف های مختلف است. به همین دلیل شما با آموزش متلب میتوانید از طریق این زبان برنامه نویسی کسب درامد کنید البته که متلب در مقابل بازار کار زبان های برنامه نویسی مانند پایتون و غیره ممکن است کمی ضعیف تر باشد اما شما با آموزش متلب رایگان میتوانید قدمی جدید در یادگیری برنامه نویسی بردارید.

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید