[breadcrumb]

آموزش جاوا | مجموعه برنامه نویسی آموزش رایگان جاوا

آموزش جاوا ,برنامه نویسی جاوا یکی از محبوب ترین و مشهور ترین زبان های برنامه نویسی در دنیا که به لطف شی گرایی و چند سکویی بودن مورد توجه برنامه نویسان قرار گرفت. از جاوا در توسعه اپلیکیشن‌های اندرویدی، نرم‌افزارهای وب و دسکتاپ، بازی‌سازی و دیگر موارد استفاده می‌شود.که همین موارد ضرورت و اهمیت یادگیری زبان برنامه نویسی JAVA را نشان میدهد. زبانی که با یادگیری اون در موارد فوق مانند توسعه اپلیکشن و وب میتوانید فعالیت کنید و در نتیجه به چیزی که در برنامه نویسی جاوا واقعا علاقه مند هستید برسید. در واقع دست شما در برنامه نویسی جاوا باز است و میتوانید هر انچه را که درباره برنامه نویسی جاوا است را با آموزش های تخصصی و مدرسین مجرب مداد سبز فرا بگیرید.

آموزش جاوا
آموزش جاوا

مقدماتی تا پیشرفته

سطح آموزش دوره ها

120 روز

پشتیبانی توسط استاد

فارسی

زبان آموزش

آموزش آسان و سریع برنامه نویسی جاوا 📺

<<با مداد سبز همه آموزش ها رو تخصصی یاد بگیر>>

آموزش جاوا
تکمیل شده

آموزش مقدماتی زبان جاوا

پس از یادگیری مقدماتی زبان جاوا می توانید به توسعه برنامه‌های کاربردی وب، برنامه‌های موبایل ، ساخت بازی و ... بپردازید و در این حوزه متخصص شوید.

1:46:00
49000 

آموزش جاوا

زمانی که در زمان های قدیم استفاده از زبان سی پلاس پلاس مرسوم بود، اما خود ++C هم مشکلاتی به همراه داشت مشکلاتی اعم از سختی و پیچیدگی این زبان برنامه نویسی همچنین در ان زمان بسیاری از افراد فکرش را هم نمیکردند که یک زبان به اسم آموزش جاوا توسعه داده شود با توسعه آموزش جاوا سختی های زبان سی پلاس پلاس کمتر شد و استفاده از ویژگی های زبان برنامه نویسی جاوا به یک محبوبیت خاصی بین برنامه نویسان تبدیل شد. همچنین آموزش زبان جاوا در داغ ترین شکل ممکن خود بود چرا که زبان برنامه نویسی جاوا چند سکویی بود و از ویژگی شی گرایی هم پشتیبانی میکرد. البته کاربردهای دیگری هم دارد ولی بیشتر افرادی که به سراغ آموزش جاوا می روند میخواهند ساخت اپلیکیشن های اندرویدی را یاد بگیرند. البته افرادی که به دنبال یادگیری اندروید هستند وقتی به آموزش جاوا میرسند کمی ناراحت میشوند چراکه تعریف هایی که درباره آموزش جاوا به گوششان خورده این است که آموزش جاوا سخت است!

اگر بخواهیم رو راست باشیم آموزش جاوا در مقابل زبان های برنامه نویسی که اسان تر هستند مانند پایتون کمی سخت است اما آموزش جاوا پلی به سوی اندروید است و اینگونه نیست که یادگیری جاوا غیر ممکن باشد. آموزش جاوا هم مانند دیگر زبان های برنامه نویسی سختی های خود را دارد. اما زیبایی که در آموزش جاوا وجود دارد در هیچ زبان برنامه نویسی نیست. آموزش جاوا علاوه بر اینکه میتواند شما را به توسعه دهنده اپلیکیشن شدن سوق دهد بلکه کاربرد های مختلفی هم دارد که میتوانید از طریق آموزش جاوا ان را به رزومه خودتان اضافه کنید.

همچنین موردی که باعث محبوبیت آموزش جاوا میشود هدف ساخت ان بود که بسیار مورد قبول برنامه نویسان قرار گرفت. اهداف ساخت آموزش جاوا باعث میشد تا کار ها ساده‌تر وسریع تر انجام شود و توسعه دهندگان با استفاده از آموزش جاوا بتوانند سختی هایی که قبلا در کد نویسی داشته اند را نداشته باشند. همانطور که در قبلا هم اشاره کردیم آموزش جاوا در مقابل زبان سی پلاس پلاس بسیار اسان تر و سریع تر بود این اسانی آموزش جاوا تقریبا در ان زمان این زبان برنامه نویسی را به محبوبت ترین زبان برنامه نویسی تبدیل کرد. همچنین موضوعی که در ان زمان بسیار مطرح بود قابلیت یک زبان و پشتیبانی ان از شی گرایی بود که در آموزش جاوا شاهد ان بودیم. 

کاربرد برنامه نویسی جاوا

هر وسیله هوشمندی که در اطراف خود می بینید از جمله لپ تاپ، تبلت، گوشی تلفن همراه، سیستم کنترل ماشین های صنعتی، کنترل از راه دور درب منزل و … قادر به خواندن کدهای جاوا هستند. این زبان برنامه نویسی یک زبان چند سکویی است و می توان با استفاده از آن برای سیستم عامل های مختلف مثل ویندوز، لینوکس، اواس ایکس، اندروید، وب و …. برنامه نویسی انجام داد. زبان برنامه نویسی جاوا پس از جاوا اسکریپت و SQL سومین زبان پراستفاده در دنیا شناخته شده است و کاربردهای زیر را دارد :

 • ساخت کنسول های بازی با جاوا
 • ساخت سیستم های رباتیک با جاوا
 • ساخت برنامه های موبایلی با جاوا
 • ساخت کارت های هوشمند با جاوا
 • ساخت برنامه های کاربردی، رو میزی و تحت وب با جاوا
 • و …

ویژگی های آموزش جاوا در مداد سبز

مجموعه آموزشی مداد سبز، دوره های مختلف زبان های برنامه نویسی را برگزار می کند که از باکیفیت ترین دوره های آموزشی این مجموعه، آموزش برنامه نویسی java است. برخی از سرفصل های آموزش java به شرح زیر هستند :

 • Java Core 1.8
 • Object Oriented Design Pattern
 • کلاس های پر کاربرد JavaSE همانند ArrayList، HashMap  و…
 • مفاهیم Call By Value و Call By Refrence
 • مفاهیم File، Thread و…
 • ارتباط با بانک های اطلاعاتی از طریق JDBC
 • مفاهیم Transaction
 • جلوگیری از SQL Injection
 • آشنایی با معماری Model View Controller
 • انتقال و دریافت اطلاعات از اینترنت به واسطه Web Socket
 • تولید سرویس Rest
 • تجزیه XML
 • و …

محصولات آموزشی برنامه نویسی مداد سبز

ویژگی اساتید دوره آموزش جاوا

اساتید مجموعه آموزشی مداد سبزدوره آموزش زبان برنامه نویسی جاوا را با بالاترین کیفیت برگزار می کنند و با توجه به اینکه از مدرسان و برنامه نویسان مطرح کشور هستند، شما زیر نظر این اساتید، جدیدترین مباحث آموزش رایگان جاوا را آموزش خواهید دید.

پیش نیازهای آموزش جاوا

بهتر است پیش از آنکه به سراغ آموزش رایگان جاوا بروید، پیش نیازهای یادگیری این زبان برنامه نویسی را بلد باشید زیرا ممکن است در صورت عدم رعایت پیش نیازها، آموزشها برای شما مفهوم نباشند و درک درستی نداشته باشید اما پیش نیازها چیست ؟ پیش نیازها و مراحل یادگیری برنامه نویسی جاوا به شرح زیر هستند :

یادگیری الگوریتم و فلوچارت

برای آنکه در حل مسئله درک بالایی داشته باشید و اجرا شدن دستورات برنامه نویسی را یاد بگیرید، باید الگوریتم و فلوچارت را بلد باشید که دانش اولیه زبان برنامه نویسی است و با آموزش این الگوریتم و فلوچارت، آموزش رایگان جاوا امکان پذیر است.

یادگیری یک زبان برنامه نویسی پایه مثل زبان C

یادگیری زبان برنامه نویسی C به خصوص برای آموزش جاوا الزامی است زیرا سینتکس یا همان شیوه نوشتن دستورات دو آموزش رایگان جاوا و زبان C مشابه هستند و و شما با یادگیری زبان C دستورات پایه نظیر متغیرها، متدها، دستورات شرطی، حلقه ها و شیوه حل مسئله‌‌‌‌ های پایه را بلد می شوید و با تسلط در این مباحث وقتی برای شروع آموزش رایگان جاوا اقدام کنید، دیگر نیاز نیست از اول وقت خود را صرف یادگیری مفاهیم پایه کنید. با تسلط بر زبان برنامه نویسی C و یادگیری الگوریتم و فلوچارت، قطعا یادگیری جاوا برای شما آسان تر خواهد بود و چند پله از بقیه جلوتر هستید و در نتیجه طی مدت زمان کمتری بر مفاهیم آموزش رایگان جاوا مسلط خواهید شد.

بعد از دوره های آموزش جاوا چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

 • تسلط بر HTML و CSS
 • آشنایی با مدیریت پروژه اجایل  (Agile)
 • تسلط بر Spring
 • تسلط بر تست واحد  (Unit Test)
 • آشنایی با نسخه سازی کد  (GIT)
 • تسلط بر کتابخانه‌ ها
 • آشنایی با مبانی بهبود تجربه کاربری
 • توانایی کار با یکی از پرکاربردترین زبان های Back-End مثل پایتون،PHP و…

آموزش رایگان جاوا

ما در مجموعه مداد سبز برای رعایت عدالت اموزشی در تمام زبان های برنامه نویسی که در این مجموعه تدریس میشود آموزش رایگان جاوا را در اختیار دانشجویان قرار دادیم. در آموزش رایگان جاوا شما به صورت مقدماتی به مباحث پایه آموزش جاوا مسلط خواهید شد و تمام مواردی که در آموزش رایگان جاوا میاموزید پیش نیاز دوره پیشرفته آموزش جاوا خواهد بود. همچنین در آموزش رایگان جاوا شما توسط استاد پشتیبانی علمی خواهید شد تا در صورت و.جود مشکلی بتوانید ان را حل کنید چراکه این ویژگی در آموزش رایگان جاوا و تمام دوره های مداد سبز باعث میشود تا در تمام مسیر شما منتوری را همراه خود داشته باشید. هم چنین در آموزش رایگان جاوا شما بدون پرداخت هزینه ای میتوانید مقدمات اصلی جاوا را یادبگیرید و تمام اموزش های مداد سبز به همراه آموزش رایگان جاوا دارای اموزش پروژه محور هستند و شما با آموزش رایگان جاوا پروژه محور میتوانید به تمام چالش هایی که ممکن است در یک پروژه برای شما پیش بیاید را یاد گرفته و تمام ترفند ها را در آموزش رایگان جاوا یاد بگیرید این کار باعث میشود تا شما با استفاده از آموزش رایگان جاوا به بازار کار اماده شوید.

بازار کار برنامه نویسی با جاوا چگونه است؟

پس از آموزش زبان جاوا و تسلط بر آن، می توانید به صورت پروژه ای و فریلنسری و یا استخدام در شرکت های برنامه نویسی، فعالیت کنید و از آنجایی که جاوا یک زبان برنامه نویسی سکویی است، مشاغل مرتبط با آن محدود نیست و در حیطه های مختلفی امکان فعالیت وجود دارد.

 بازار کار زبان برنامه نویسی جاوا همانند سایر زبان های برنامه نویسی در وضعیت مناسبی قرار دارد ولی نمی توان یک درآمد ثابت برای تمام برنامه نویسان جاوا در نظر گرفت زیرا با توجه به تخصص، سابقه کاری، میزان تسلط، روش کار فریلنسری یا استخدام ثابت و … میزان درآمد تعیین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید